Sivilce izlerinden kurtulmak için kullanmıştı. Şimdi ise artık yüzünde sivilce bile çıkmıyor.

Sivilce izlerinden kurtulmak için kullanmıştı. Şimdi ise artık yüzünde sivilce bile çıkmıyor.

Sivilce lekelerini ve sivilceyi yok eden bitkisel yağlar. Doğanın mucizesi olarak biliniyorlar.. Sivilcelerini yok eden Radmila İbrahim'i bunu nasıl başardığını paylaştı..

Üsküp'te yaşayan Radmila İbrahim'i kullandığı bitkisel yağı herkese önerdi. İlginçtir o yağ Akşam gazetesinde de haber olarak yayınlanmış.

Hem sivilce lekelerine iyi geliyor hem de sivilceyi kökünden kurutarak tekrar çıkmasını önlüyor.

İşte asla sivilce çıkmaması için bilmeniz gerekenler;

Akşam'da aktarılanlara göre; Sivilce çıkmaması için 3 kural bulunuyor

1. Bakım ürünlerini doğru kullanın

Her ürünü uyguladığınız doğru sıra, cildiniz onları ne kadar iyi emebileceğini belirler. Genel olarak, en hafif üründen en ağır ürüne doğru gidilmelidir. Derin bir temizlikten sonra tonerle başlayın. Dengeleyici yüz toniği cildi sonraki bakım için hazırlar ve aynı zamanda fazla yağ, kir veya makyajdan arındırır. Bir sonraki adımda bir ampul ve ardından bir serum uygulanabilir. Bir serum yüksek oranda konsantre bileşenler içerir. Cilde derinlemesine nüfuz etmek ve onu yoğun bir şekilde beslemek için tasarlanmıştır. Serum kuruduktan sonra (yaklaşık beş dakika bekleyin) gündüz kremi veya nemlendirici kullanabilirsiniz. Güneş kremi günlük cilt bakım rutininizin son adımı olmalıdır. En az SPF 30 içeren bir mineral güneş koruyucu seçin.

2. Yeterli oranda nemlendirin

Cilt bakımı rutininizdeki bazı adımlar isteğe bağlı olsa da, eksik olmamanız gereken bir ürün var: nemlendirici. Cildiniz çok kuru olduğunda, vücudunuz daha fazla yağ üreterek bunu telafi eder. Ekstra yağ, gözeneklerinizi tıkayabilir ve bu da sivilcelerin çıkmasına neden olabilir. Ancak doğru nemlendiriciyi kullanmak cildinizin kurumasını ve tahriş olmasını önleyebilir. Gözenekleri tıkama olasılığı daha düşük olduğundan, kremin yağsız veya komedojenik olmayan olarak etiketlendiğinden emin olun.

3. Yüzünüze dokunmaktan kaçının

Zor da olsa gün boyunca yüzünüze dokunmamaya çalışın. Dokunmak, ellerinizdeki kir, yağ ve bakterileri yüzünüze aktarır, bu da tıkanmış gözeneklere ve sivilce oluşumuna neden olabilir. Ayrıca sivilceleri patlatmaktan da kaçınmalısınız. Çoğu durumda, bu sadece sorunu daha da kötüleştirecek ve cildi daha da iltihaplandıracaktır.

SİVİLCEYE İYİ GELEN YAĞ

Kayısı çekirdeği yağının hem sivilceyi önlediği hem de cildin kusurlarını gizlediği ortaya çıktı.

Kayısı çekirdeği, yağ olarak söz konusu selülitlerin azaltıp oluşumunu önlüyor. Kayısı çekirdeği yağı, kırılma karşıtı bir etki yaratıyor, cildin yaşlanmasını geciktiriyor. Sivilcelerin hızla geçmesine destek oluyor. Kayısı çekirdeği yağı, ağrıları dindirmede önemli rol oynuyor.

Kayısı çekirdeği yağını bir tutam sürmek üstelik yeterli oluyor.

SİVİLCEYİ YOK EDEN 5 ETKİLİ UYGULAMA

Öte yandan yine Akşam gazetesinde yayınlanan bir içerikte; Sivilceyi yok eden ve kurutan 5 yöntemden bahsedildi.

İşte o yöntemler

1. SİRKE

Sirke sadece ev temizliğinde değil yüz temizliğinde de faydalı. Sivilceleri kurutmak için etkili olan sirke doğal temizleyici.

Uygulaması

Bir fincan maden suyu ve bir fincan elma sirkesini bir kaba koyup karıştırın. Günde bir defa akşam, pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Bu karışımı cildinize sürdükten sonra yıkayın. Haftada üç defa tekrar edin.

2. PİRİNÇ UNU

Pirinç unu cildi ölü hücrelerden arındırıyor. Sivilceleri azaltıyor.

Uygulaması

Bitki ve Güzelli Uzmanı Suna Dumankaya'nın sosyal medyada paylaştığı tarife göre 1 yemek kaşığı pirinç ununu 1 kahve fincanı süt ile karıştırın. Ardından sivilceli bölgeye sürün. 20 dakika bekletin. Ardından silebilirsiniz.

3. KÜKÜRTLÜ SABUN

Kükürtlü sabun yıllardan beri sivilceler için önerilir. Antiseptik ve antibakteriyel özelliği olan kükürtlü sabun, mikrop ve yağlanma gibi sorunları azaltıyor. Dolayısıyla cilt bakımı için önemli.

Uygulanması

Kükürtlü sabunu kullanmak için yüzünüzü güzelce makyajdan arındırın. Sabah ve akşam yüzünüzü bu sabunla yıkayın. Cildiniz çok kuruysa nemlendirici kullanın. Yoğun sivilce varsa en az 1 ay düzenli uygulayın. Aniden ortaya çıkan sivilceler için sadece sivilcenin üstüne bir parça sürerek 3-5 dakika bekleyip yıkayabilirsiniz.

4. BEBEK PUDRASI

Mor Papatya'ya açıklamalarda bulunan Suna Dumankaya özellikle kola, kuruyemiş gibi asitli içecekler ve yağ oranı yüksek besinlerin yüzde sivilceleri artırdığına dikkat çekti. Dumankaya sivilceleri yok eden doğal bakım tarifi paylaştı.

Uygulaması

1 antibiyotiği toz haline getirin.1 çay kaşığı bebe pudrası, 3 damla limon suyu ve 1 damla çay ağacı yağını karıştırın. Tüm malzemeler karıştıktan sonra her gün özellikle dört gün üst üste mutlaka sivilce üzerine sürün. Çok hızlı faydasını göreceksiniz.

5. LİMON

Limon sivilceleri kurutur. Cilt lekelerine de iyi gelir. Taze limon suyu doğal bir büzücü olarak çalışır, bu nedenle sarkan cildi sıkılaştırmak ve lekeleri bulanıklaştırmak için dalgalar oluşturur.

Uygulaması

Bir bardak ılık suya taze limon sıkın ve parlak bir cilt için her sabah aç karnına için