"Olmaz öyle" demeyin! Biber dolmasını böyle pişirin, asla dolmanız dağılmayacak...

"Olmaz öyle" demeyin! Biber dolmasını böyle pişirin, asla dolmanız dağılmayacak...

Biber dolması pişirirken denenmemiş bir pişirme yöntemi var: Denedikten sonra hep böyle pişireceksiniz

Meğer yıllardır biber dolmasını yanlış pişirmişiz! Biber dolmasını dağılmadan pişirmenin formülünü sizler için açıklıyoruz.

Ensonhaber.com sitesinde yer alan bir içerikte; Biber dolması pişirirken denenmesi gereken bir yöntem paylaşıldı. İddiaya göre bu yöntemle pişirilen biber dolması asla dağılmıyor. İşte biber dolması pişirirken denemeniz gereken o yöntem

Biber dolmasını lezzetli pişirmek için ters çevirmek gerekiyor.

Hataylı ev hanımlarına göre biber dolması yemek tarifinin püf noktası biberleri tencereye yerleştirirken ters yerleştirmek.

maxresdefault.jpg

Dolma biberleri tencereye ya da fırın tepsisine ters yerleştirdiğinizde dağılma olmuyor. Ayrıca biber tenceredeki sosu çok daha iyi çekiyor.

BİBER DOLMASININ YANINA YAKIŞACAK YEMEKLER:

- Zeytinyağlı taze fasulye
- Yoğurtlu patlıcan salatası
- Kısır
- Kabak mücver

DOLMALIK BİBER NASIL SEÇİLİR?


Biber dolması yapmak için dikkat etmeniz gereken önemli bir kural daha var. Dolmalık biberi doğru seçmek.

Dolmalık biber seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. İlk olarak biberin kabuğu parlak ve pürüzsüz olmalıdır. Ayrıca sapı taze ve yeşil renkte olmalıdır. Biberin sert ve diri olması da önemlidir, çünkü yumuşak biberler çabuk bozulabilir. Ayrıca biberin şekli düzgün ve simetrik olmalıdır. Bu özelliklere dikkat ederek taze ve kaliteli dolmalık biber seçebilirsiniz.