Yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmanın yoluymuş - Hiçbir uzman anlatmamıştı

Yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmanın yoluymuş - Hiçbir uzman anlatmamıştı

Yüzdeki istenmeyen tüy ve kıl problemine harika çözüm! Bu önerimiz sayesinde pahalı kremlere veya pahalı ürünlere para dökmenize gerek kalmayacak. İşte yüzdeki istenmeyen tüyleri yok eden pratik bilgiler

İstenmeyen tüyler rahatsız edici olabiliyor. Vücudun bazı bölgelerinde ise daha rahatsız edici oluyor. Örneğin yüzdeki istenmeyen tüyler çok daha fazla rahatsız edici oluyor. Erkekler için rahatsız edici değil. Ancak kadınlar için rahatsız edici olabiliyor.

Yüzdeki istenmeyen tüyler için genelde pahalı ürünler veya kimyasallar kullanıyoruz. Oysa bunların hiç birine gerek yok.

Hatta zararlı oldukları bile söylenebilir.

Bu nedenle bu sorundan kurtulmak için daha kolay ve daha sağlıklı yöntemleri uygulamak gerekiyor. Şimdi sizlerle sizi istenmeyen tüy sorunundan kurtaracak bir yöntemi paylaşacağız. Bu yöntem sayesinde istenmeyen tüylerinizden kurtulmanız mümkün olacak.

CNN Türk tarafından paylaşılan bir haberde yüzdeki istenmeyen tüyleri ortadan kaldıran doğal bir yöntem paylaşıldı. Bu yöntemi elinizin altında bulundurun. İşe yaradığını göreceksiniz. Gereksiz kimyasallara para vermek yerine bu doğal yöntem vazgeçilmeziniz olacak.

İşte bilmeniz gereken tamamen doğal yöntem

  • İlk olarak avucunuza sığacak kadar ceviz kabuğu alın.
  • Kullanacağınız cevizler normal ceviz olsun.
  • Ardından bu kabukları uygun bir kap içerisinde yakarak kül haline getirin. Bu işlemi yaparken yanıcı jöle tarzı kimyasal maddeler kullanmamaya özen gösterin.
  • Hazırlamış olduğunuz külleri bir su bardağı suya ekleyerek temiz bir ortamda 12 saat boyunca bekletiniz.
  • Daha sonra bu suyu gazlı bez yada pamuk yardımıyla tüylerden kurtulmak istediğiniz bölgeye sürün ve yarım saat boyunca bölgede bekletin.
  • Düzenli olarak kullandıktan sonra tüylerin nasıl yok olduğuna şahit olacaksınız.

Herhangi bir yan etki gördüğünüzde uygulamayı tekrar yapmayın.

YÜZDEKİ İSTENMEYEN TÜYLER İÇİN DİĞER ÇÖZÜMLER

Öte yandan NTV'nin paylaştığı bazı önerilerde dikkat çekiyor. Bu önerileri de uygulayarak istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

İPLE ALMAK


Evde iple tüy almak ilk denemede zor gelebilir ancak birkaç uygulama sonrasında pratiklik kazanabilirsiniz.

İple tüy almak hızlı, pürüzsüz ve bakımlı bir sonuç yaratır. Kaş ve bıyık almak için evde ip kullanabilir ve dakikalar içinde tertemiz bir görünüm kazanabilirsiniz.

EPİLASYON YAYI


Epilasyon yayı kullanarak yüzünüzdeki tüylerden kurtulabilirsiniz.

Özellikle son dönemde tercih edilen bıyık yayları, yüzdeki tüyleri sıkıştırarak kopmasına yol açıyor ve yüzdeki tüm tüyleri alıyor.

Ancak yay, yüzdeki tüyleri kökten koparmadığı için tüyleriniz hızlı uzayabiliyor.

Evet bilgiler bu şekilde. Herhangi bir yan etkisini görmeniz durumunda uygulamaya son verebilirsiniz. Ancak etkili bir çözüm olduğu söylenebilir.

İlgili Haberler