Uyku öncesi sadece 1 bardak içmek bağırsakları tıkır tıkır çalıştırıyor

Uyku öncesi sadece 1 bardak içmek bağırsakları tıkır tıkır çalıştırıyor

Şalgam suyu Türk mutfağında sevilen bir içecektir. Özellikle balık yemeklerinin ve kırmızı et yemeklerinin yanına giden Şalgam suyunun bilinmeyen faydaları sıralandı.

Adana'nın en ünlü içeceklerinden biri olan Şalgam suyu kültürümüzde büyükçe yer tutar. Öyle ki Türk mutfağından eksik olmayan Şalgam suyu şimdilerde özellikle de Balkanlarda bir çok kişi tarafından severek tüketiliyor.

Türkiye'de daha çok balık yemekleriyle , kırmızı et yemeklerinin yanında tüketilen Şalgam suyu başlı başına bir mucize çıktı.

Hürriyet tarafından yayınlanan bir haberde ; Şalgam suyunun mucize faydalarından bahsedildi : Şalgam suyunun kalp sağlığına faydalı olduğu belirtilirken aynı zamanda da Akciğerleri ve bronşları temizleyen özelliği olduğuna dikkat çekiliyor.

Adana mutfağında vazgeçilmez içeceklerden biri olan Şalgam suyunun eklem rahatsızlıklarına iyi gelmesi nedeniyle özellikle spor yapan kişilerin tüketmesi gerektiği belirtiliyor. Kas ağrılarına iyi gelen şalgam suyunu spor sonrası tüketmek kas ağrılarına iyi geliyor.

İdrar söktürücü özelliğe de sahip olan Şalgam suyu başlı başına bir mucize.. Şalgam suyu potasyum, kalsiyum ve demir içermesi nedeniyle diş ve kemik sağlığını koruyan bir içecek.

UYKU ÖNCESİ İÇİLİRSE...

Öte yandan uzmanlara göre uyku öncesinde içilen Şalgam suyu gece boyunca bağırsaklarınızın tıkır tıkır çalışmasını sağlıyor ve sabah uyandığınızda tuvalete daha iyi çıkmanızı sağlıyor. Özellikle kabızlık sorununuz varsa uyumadan önce 1 bardak şalgam suyu içmeniz bağırsaklarınızı temizlemekle kalmıyor sabah uyandığınızda da kabızlık sorunun geçmesini sağlıyor. 

Şalgam suyu Acılı ve acısız olmakla birlikte iki türlü tüketilebiliyor.

Ancak yapılan araştırmalarla ortaya konuluyor ki Şalgam suyunun acılısı çok daha faydalı. Acılı Şalgam suyu kış aylarında bağışıklık sisteminizi koruduğu gibi dinç bir vücuda da sahip olmanızı sağlamaktadır.