Temizlikle ilgili harika bir tüyo - Elektrik süpürgenizin çekim gücünü artırmak için deneyin

Temizlikle ilgili harika bir tüyo - Elektrik süpürgenizin çekim gücünü artırmak için deneyin

Elektrik süpürgeniz eğer eskisi gibi çekmiyorsa bu temizlik tüyosu işinize yarayacak. Kısa sürede elektrik süpürgeniz temizlik canavarına dönecek.

Elektrik süpürgesi en çok kullandığımız elektronik aletlerden biridir. Bozulduğu zaman gerçekten canımız çok sıkılır. Bir evi temizlemek için elektrik süpürgesi şarttır. Elektrik süpürgeleri bir çok ev hanımının en büyük yardımcısıdır.

Elektrik süpürgeleriyle imkansız bile denilen yerlerdeki tozları, kirleri çekebilmek mümkündür.

Bazen elektrik süpürgeleri eskisi gibi çekmez. Bu çok can sıkıcıdır. Ancak üzülmeyin. Şimdi sizlerle paylaşacağımız bazı bilgiler sayesinde elektrik süpürgeniz artık canavar gibi çekecek. Yapmanız gereken tek şey bu bilgilere göre hareket etmek. işte elektrik süpürgenizi temizlik canavarına dönüştürecek harika bilgiler

******

Elektrik süpürgeleri evde en çok kullandığımız elektronik aletler arasında ilk sırada yer alır. Bir evi temizlemek için elektrik süpürgesi büyük yardımcımızdır. Elektrik süpürgeleri bazen eskisi gibi iyi çalışmaz ve evdeki tozları iyi çekmezler. İşte bu durumda işinize yarayacak bazı bilgiler var.

Akşam'da yer alan bir haberde; Elektrik süpürgelerinin çekim gücünü artıran yöntemler paylaşıldı. Öncelikle elektrik süpürgesini doğru bir şekilde temizlemek gerekiyor.

İşte elektrik süpürgesinin gücünü 2 kat artıran ve işinize yarayacak o bilgiler.

ELEKTRİKLİ SÜPÜRGEYİ TEMİZLEMENİN YOLLARI


Elektrikli süpürgenin en detaylı temizliği temizleme fanlarındaki süngerlerdir. Hava fanlarındaki süngerleri çıkartıp fanın olduğu kısmı iyice silin. Akabinde süngeri de yıkayın. Sünger tam kuruduktan sonra yeniden fan kısmına takın.

vacuum-cleaner-657719-960-720.jpg

Akabinde süpürgenin baş kısmını diş fırçası yardımıyla yıkayın. Çünkü baş kısmında bazen kirler topaklanır. Biriken topaklar çekme hızını düşürür. Düşen çekme hızı içeriye doğru vakum yükünü salar. Bu da elektrikli süpürgenin sıcaklaşmasını sağlar. Bu yüzden yıkadıktan sonra baş kısmını ters çevirin kuruduktan sonra yeniden kullanın.


Süpürge borusunu vakumlu suyla yıkayın. Borularda biriken kir topaklanmaları böylece atılır. Atılan topaklanmalar borularda hava akımının daha şiddetli olmasını sağlar.

En önemli detay ise elektrikli süpürgeniz torbalıysa torbayı sık sık kontrol edin. Çünkü bazen torbalar koyuldukları haznenin içinde patlayabilir. Bu da çekim gücünü düşürür.

İlgili Haberler