Patates salatasının lezzetli olmasını sağlayan aşçılık sırrı! Üstelik hiç uğraştırmıyor

Patates salatasının lezzetli olmasını sağlayan aşçılık sırrı! Üstelik hiç uğraştırmıyor

Patates salatası yaparken işinizi kolaylaştıracak ve salatanızın lezzetine lezzet katacak bir sır paylaşacağız

Patates salatası en çok sevilen atıştırmalıklardan biri. Eğer gerçekten lezzetli olursa doyurucu bir akşam yemeği yerine bile geçebilir. Patates salatası en pratik yiyeceklerden biri olarak dikkat çekiyor. Ancak patates salatası yaparken lezzetli olmasını sağlayacak bazı yöntemler paylaşacağız.

Patates salatası genelde haşlanmış patatesten yapılıyor.

Oysa lezzetli patates salatası yapan çok sayıda aşçı fırınlanmış patatesle salata yapıyorlar.

Nasıl Yapılacak?

8 Adet orta boy patatesi iyice yıkayın. Kabuğunu soymadan.... Üzerine bir kaç delikler açın çatal yardımıyla.. Sonrasında yağlı fırın kağıdı serdiğiniz tepsiye dizin. Üzerine biraz tuz serpiştirin. Ardından patatesleri önceden ısıtmış olduğunuz fırına sürün.

Patatesler yeterince fırında pişince çıkarın.

Biraz soğumaya başladıktan sonra patateslerin kabuklarını soyun.

Patates salatanızı yapmak için küp küp dilerseniz doğrayın.

Derin bir kab içerisine patatesleri ilave edin. Üzerine baharat serpiştirin. Biraz zeytinyağı ve sirke gezdirin. Sonrasında ise dilimlediğiniz maydanozları kab içerisine ekleyin. Biraz da limon sıktıktan sonra lezzetli patates salatanız hazır.

Bu yöntemle eğer patates salatası yaparsanız patatesin besin değeri gitmemiş oluyor! Üstelik patates salatanız çokta lezzetli oluyor!

Denemeye ne dersiniz?

FİLİZLENMİŞ PATATESLERE DİKKAT!

Öte yandan patates salatanızı mutlaka filizlenmemiş patateslerle yapın. Milliyet'te yer alan bir haberde filizlenmiş patatesin zararlı olduğuna dikkat çekildi. Doğru koşullarda saklanmayan patates, yeşillenip filizlendiği zaman zehirleyerek ölüme yol açabiliyor.

Bu yüzden filizlenmemiş patateslerle salatayı yapmak gerekiyor!