Canan Karatay en tatlı zehri açıkladı! Lamı cimi yok tüketmeyi bırakınız

Canan Karatay en tatlı zehri açıkladı! Lamı cimi yok tüketmeyi bırakınız

Canan Karatay yine ezber bozuyor. Karaciğeri bitiriyor dediği en tatlı zehri açıkladı ve Lamı cimi yok bırakın diyerek uyardı

Canan Karatay açıklamalarıyla gündem olmaya devam ediyor. Bugün yine basının gündemindeydi. Şeker hakkındaki açıklamalarıyla Canan Karatay adeta gündem oldu. Akşam gazetesinin geçmiş olduğu habere göre: Canan Karatay şeker konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Prof. Dr. Canan Karatay, şekerin karaciğeri mahvettiğini vurguladı. Sosyal medyadan faydalı paylaşımlarda bulunan Canan Karatay, şeker için "Bunun lamı cimi yoktur." dedi.

ŞEKER NEDEN ZARARLI?

Çay ve tatlılarımıza aynı zamanda pastalarımıza eklediğimiz şeker hayatımızın bir çok alanında var. Ancak çoğu uzman şekerin kansere davetiye çıkaran bir besin olmasından dolayı tüketilmesini önermiyor.

Yapılan araştırmalarda şekerin çok sayıda organa zarar verdiği belirtiliyor.

Örneğin şekerin çokça zarar verdiği organlar arasında ilk sırada karaciğer yer alıyor. Karaciğeri tahrip eden şeker aynı zamanda cildin erken yaşlanmasına da yol açıyor. Yani genç ve güzel kalmak istiyorsanız şeker ile türevlerinden uzak durmalısınız.

Canan Karatay'da yapmış olduğu açıklamalarda şekerin , şeker hastalığı, obezite, alzaymır, depresyon, parkinson, kanser hastalıklarına neden olabildiğine dikkat çekerek uzak durulması gerektiğinin altını ısrarla çiziyor.

Şeker sadece cildi yaşlandırmıyor aynı zamanda bağışıklık sistemimizi de çökertiyor.

ŞEKER YERİNE NELER TÜKETİLEBİLİR?

Çayınızı  şekersiz içemiyorsanız eğer Canan Karatay içerisine tereyağ ekleyebileceğinizi öneriyor. Ancak bunu tercih etmiyorsanız organik bal kullanabilirsiniz. Canınız çok tatlı istiyorsa şeker tüketmek yerine hurma tüketebilirsiniz. Hurmayla kek yapabilirsiniz. 

BEYNE DE ZARAR VERİYOR

Öte yandan şekerin sadece karaciğere değil aynı zamanda da beyne zarar verdiği belirtiliyor. Çok fazla şeker tüketimi hafızayı zayıflatıyor. Ayrıca fazla kilo alımına da neden olan şeker vücudun bir numaralı düşmanları arasında yer alıyor. 

Bu uyarılara kulak vermenizde fayda var.