Çamaşırlarınızın güzel kokması için harika temizlik sırrı! Bir tutam bile yetiyor

Çamaşırlarınızın güzel kokması için harika temizlik sırrı! Bir tutam bile yetiyor

Nane yağı sayesinde çamaşırlarınız çok daha temiz kokuyor.

Nane yağını, sıvı çamaşır deterjanını koyduğunuz bölüme deterjanla birlikte ilave edebilirsiniz.

Nane yağı çamaşırlarınıza, hijyenik ve ferah bir koku sağlarken aynı zamanda keskin kokusuyla uzun ömürlü de olacaktır.

Nane yağı sayesinde çamaşırlarınız çok daha güzel kokacaktır.

KIYAFETLER İÇİN BİLMENİZ GEREKENLER

Güzel kokan giysiler için 1.ipucu: Çamaşır makinenizi temiz tutun

Evet, suçlu genellikle çamaşır makinenizdedir. Ne kadar deterjan kullanırsanız kullanın, makineniz kirlenirse çamaşırlarınız kötü kokar.

Neyse ki, çamaşır makinenize ikinci bir hayat vermenin oldukça basit bir yolu var.

Birincisi, makine tamburuna yarım fincan karbonat koymak ve yumuşatıcı haznesini beyaz sirke ile doldurmaktır. Bu işlemlerin ardından makineyi 60 derecede çalıştırın ve tüm kabuklaşmış kirleri çıkarmak için tam programda çalıştırmayı unutmayın.

2.Doğal kokular, farklı seçenekler

Giysilerinizi ev yapımı deterjanınızla yıkamak son zamanlarda yeniden moda oldu. Daha yeşil, bazen süpermarket ürünlerinden daha ucuz bu çözümler oldukça kolay uygulanabilir yöntemlerdir.

3.Çamaşırlarınızı beyaz sirke ile temizleyin

Beyaz sirke, yumuşatıcı olarak kanıtlanmış bir geçmişe sahiptir. Ayrıca sudaki kireç içeriğini ortadan kaldırarak giysilerinizin kokusunu giderir ve temiz kokuyu arttırır.

4.Giysileriniz portakal çiçeği koksun

Portakal çiçeği kokusunu sever misiniz? Çamaşırlarınızı kokladığında onu daha da çok seveceksiniz. Tadını çıkarmak için bir kap portakal çiçeği suyunu doğrudan çamaşırlarınızla birlikte makinenizin tamburuna dökün. Bu yöntemi gül suyu ile de kullanabilirsiniz. Ancak, kokunun bozulmaması için kokusuz deterjan kullandığınızdan emin olun.

5.Giysilerinizi uçucu yağlarla güzel kokuya kavuşturun

Giysilerin güzel kokması için uçucu yağlar en popüler seçeneklerden biri olmaya devam etmektedir. İster lavanta yağını, ister kalbinize yakın başka bir kokuyu seçin, bir el bezine yaklaşık on beş damla dökün ve giysilerinizle birlikte makinenin tamburuna yerleştirin.

Ancak uçucu yağların kaşıntıya neden olabilecek alerjen içerdiğini unutmayın. Bazı kıyafetler üzerinde önceden bir test yapın. Kaşınmıyorsanız güzel kokunun tadını çıkarın.

Kaynak: Milliyet.com.tr