Çocuklarınıza Sağlıklı Bir İçecek Hazırlayın! Maden Suyuyla Yapılan Kola Tarifi

Çocuklarınıza Sağlıklı Bir İçecek Hazırlayın! Maden Suyuyla Yapılan Kola Tarifi

Sağlığa zararlı içeceklerin başında asitli içecekler gelmektedir. Bunların en başında da ilk sırada kola yer alır. Ancak evde Maden suyu ile Pekmez yardımıyla harika bir kola yapabileceksiniz.

Asitli içecekler birden çok organa zarar veriyor. Örneğin dişlerimiz ve böbreklerimiz asitli içecekler nedeniyle büyük zarar görüyor. Sadece bununla kalsa da iyi mide problemleriyle , bağırsak sorunlarına da davetiye çıkarıyor. 

Asitli içeceklerimn zararlarını bilmeyen yok. Ancak bile bile tüketenlerin sayısı epey fazla. Özellikle çocuklar asitli içecekler arasında yer alan kolayı çok seviyor. Çocuklarınızı en azından gelişim çağında koladan uzak tutmanız gerek.

Kolayı çok sevdiklerini biliyoruz. Onların gönlünü alabileceğiniz ev yapımı bir kola tarifi var.

Tarif Siteniz editörleri sosyal medyayı oldukça iyi takip ediyor ve sizler için en sıradışı tarifleri bularak paylaşıyoruz. Sizlere şimdi Ensonhaber.com tarafından paylaşılan ev yapımı kola tarifini vereceğiz. Sizlerde çocuklarınıza bu kola tarifini yapabilir ve arkadaşlarınızla bu tarifi paylaşabilirsiniz.

Evde yapılan kola tarifini isterseniz şimdi sizlerle paylaşalım... 

GEREKLİ MALZEMELER

Ev yapımı kola için sadece iki malzemeye ihtiyaç duymaktayız. Maden Suyu ile Pekmez...

PEKİ KOLA NASIL YAPILACAK?

1 şişe maden suyuna 2.5 kaşık pekmezi ekleyerek karıştırın. Hem rengi hem de görüntüsü kolayı aratmayacak derecede bir içecek elde etmiş olacaksınız.

İçerisine bir kaç damla limon sıkarak kolanızı daha iyi bir tada kavuşturabilirsiniz. 

Ev yapımı kola tarifi işte bu kadar kolay! Ev yapımı kola tarifini Arkadaşlarınızla da paylaşmaya ne dersiniz?