Pastane usulü un kurabiyesi yapmak için bilmeniz gereken 7 püf nokta! Ağızda dağılıyorlar

Un kurabiyesi pişirirken işinize yarayacak 7 tarif sırrı

Birbirinden lezzetli, ağızda dağılan, çoğunlukla pastanelerde karşımıza çıkan un kurabiyelerini ayağınıza kadar getirdik. Eğer siz de bu harika kurabiyelerin tadına bakmak istiyorsanız bu tarife bir göz atmalısınız. - Mynet.com-

Un kurabiyesi yaparken aşağıdaki püf noktalarına dikkat etmek, daha lezzetli ve kıvamlı bir sonuç elde etmenize yardımcı olabilir:

maxresdefault.jpg

  1. Malzemelerin oda sıcaklığında olmasına dikkat edin. Oda sıcaklığındaki yumurta ve tereyağı, daha iyi bir kıvam ve lezzet sağlar.

  2. Tereyağı yerine margarin kullanmayın. Tereyağı, kurabiyelerin daha lezzetli ve kıvamlı olmasını sağlar.

  3. Unu ölçerken, unu ölçü kabına doldurun ve üzerini düzleştirin. Unu sıkıştırmayın veya fazla doldurmayın.

  4. Hamuru yoğururken, hamuru çok fazla yoğurmayın. Hamuru sadece birleştirmek için yoğurun ve daha sonra dinlenmeye bırakın.

  5. Hamuru buzdolabında en az 30 dakika dinlendirin. Bu, hamurun daha kolay şekil almasını sağlar ve kurabiyelerin yayılmasını önler.

  6. Kurabiyeleri pişirirken, fırın sıcaklığına dikkat edin. Kurabiyeleri 180 derece civarında bir sıcaklıkta pişirin ve fırının kapağını açmayın.

  7. Kurabiyeleri fırından çıkardıktan sonra, birkaç dakika fırın tepsisinde dinlendirin. Daha sonra, kurabiyeleri soğumaya bırakın.