Kuru fasulye pişirirken 1 çorba tencereye ekleyin * Yemeği daha lezzetli yapıyor

Kuru fasulye pişirirken 1 çorba tencereye ekleyin * Yemeği daha lezzetli yapıyor

Kuru fasulye pişirirken yemeğin daha lezzetli olmasını sağlayan bir aşçılık sırrı var; İşte Türk mutfağının en lezzetli kuru fasulye tarifi

Tarif Siteniz olarak sizlerle tarif tüyolarını paylaşmayı sürdürüyoruz. Halktv.com.tr adresinde yayınlanan bir içerikte mutfağımızın en lezzetli yemeklerinden biri olan kuru fasulyeyle ilgili bilgiler paylaşıldı.

Eğer kuru fasulye pişirirken lezzetli olsun ve asla dağılmasın istiyorsanız bu bilgiler işinizi kolaylaştıracak. Öğrenecekleriniz sayesinde artık pişireceğiniz kuru fasulye yemeği çok daha lezzetli olacak.

Kuru fasulye yemeğiniz bu bilgilerden sonra üstelik gazda yapmacak.

Gaz yapmayan kuru fasulye için bunlar aklınızda bulunsun..

* Yemeğe bir tutam kimyon ekleyin.

* Yemeğe bir tutam karbonat ekleyin..

Kuru fasulye yemeğinizde kullanacağınız sebzeler mutlaka iyi durumda olsun.

Salça olarak biraz domates salçası birazda acı biber salçası kullanın. İki farklı salça yemeğinize daha fazla lezzet katacaktır.

Sözü daha fazla uzatmadan kuru fasulye yemeğinize lezzet katacak bilgileri şimdi sizlerle paylaşıyoruz;

Kuru fasulye, Türk mutfağındaki en sevilen yemeklerden. Kuru fasulye pişirirken yemeğin çok daha lezzetli olmasını sağlayacak basit bir tüyo var.

Kuru fasulye yapımında işinize yarayacak harika bilgileri şimdi sizlerle paylaşacağız.

KUYRUK YAĞI MUCİZESİ

Kuru fasulye pişirirken tencereye eklenen kuyruk yağı meğer yemeğin daha lezzetli olmasını sağlıyormuş. Kuyruk yağı sadece kuru fasulyeye lezzet katmıyor.

Aynı zamanda da çok faydalı.

KUYRUK YAĞININ FAYDALARI NELERDİR?

Kalp ve damar sağlığına iyi gelir. Damar tıkanıklığının önüne geçer ve kalbi korur. Kolesterolü dengeler. Antioksidan etkisi yaratarak bağışıklık sistemini güçlendirir. Enfeksiyon ve iltihaplı rahatsızlıklara karşı korur. Halsizlik, bitkinlik gibi hastalıklara karşı korur. Metabolizmayı hızlandırır. Romatizma gibi ağrılı hastalıklara iyi gelir. Kuyruk yağı saç, tırnak, cilt için çok besleyicidir. Ciltteki ölü hücreleri ortadan kaldırır ve yeni hücrelerinin oluşmasını sağlar. Sinir hücrelerini güçlendirir. Siyatik, titreme, felç gibi hastalıklara karşı korur. Cildi yeniler ve daha parlak ve genç görünmesini sağlar. Kas ve kemik gelişiminde önemli rol oynar.

KURU FASULYE YEMEĞİNİN TARİFİ

Malzeme Listesi
2 su bardağı kuru fasulye
2 adet iri kuru soğan
2 yemek kaşığı zeytinyağı
750 gram kemikli kuzu eti
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı biber salçası
Tuz

(6-8 Kişilik - 55 dakika)

Hazırlanışı
Adım 1
Ayıklayıp yıkadığınız kuru fasulyeleri 1 gece önceden ılık suya koyun.

Adım 2
Kuru soğanları yemeklik doğrayın ve düdüklü tencerenize 2 kaşık zeytinyağıyla birlikte koyup kavurmaya başlayın. Etleri yıkayıp süzülmeye bırakın.

Adım 3
Kuru soğanların rengi değişip, biraz yumuşamaya başladığında yıkanıp süzülmüş kemikli kuzu etlerini ekleyin. Etler saldıkları suyu çekinceye kadar, soğanlarla birlikte çevirerek pişirin.

Adım 4
Salçaları ekleyin, kokusu çıkana kadar karıştırarak pişirmeye devam edin. Suda beklemekte olan kuru fasulyeleri süzün ve etlere ekleyin, bir iki defa çevirin. Fasulyelerin üstünü 4 parmak geçecek kadar su ekleyin, tuzunu koyun. Düdüklünün kapağını kapatın ve yüksek ateşte yemeğinizi pişirmeye başlayın. Kaynamaya başladığında, ocağı iyice kısın. 1 saat kadar sonra kuru fasulyeniz servise hazır olacak.