Bugün ne pişirsem diyenlere çok doyurucu sebze yemeği tarifi

Bugün ne pişirsem diyenlere çok doyurucu sebze yemeği tarifi

Bugün ne pişirsem diyorsanız bol sebzeli harika bir tarif önerimiz var. Patlıcan, Kabak, Domates ve Patates varsa bu lezzet şöleniyle doyurucu bir akşam yemeği çıkarabilirsiniz.

Sebzeli türlü gerek tadı gerekse kokusuyla harika bir ana yemek olarak bilinir. Türk mutfağının sevilen lezzetlerinden biri olan Sebzeli Türlüyü birde bu şekilde denemelisiniz.. 

Tarif siteniz olarak bugün sizlere Türlü tarifi vereceğiz. Akşam yemeği için son derece doyurucu bir sebze yemeği önerimiz var. Aşağıdaki malzemelerden hepsinin olması da üstelik gerekmiyor. Bir kaçı da olsa yeterli.

Bu tarifin yanına en iyi gidecek lezzetlerden biri de Sebzeli Mercimek Çorbası olabilir... Sebzeli Mercimek Çorbası tarifimiz için buraya tıklayın ... Dilerseniz lezzetli bir ''SEBZELİ BAHAR PİLAVI'' yapabilirsiniz. Bahar Pilavı tarifimiz içinde buraya tıklayabilirsiniz.. 

Evet önerilerimizi sıraladık şimdi dilerseniz akşam yemeği için oldukça doyurucu olacak olan Türlü yemeğimize ait tarife geçelim.. 

Türlü tarifi için gerekli sebze malzemeleri:

4 orta boy kadar patlıcan
4 orta boy domates
2 adet Kabak
2 baş kuru soğan
3 adet patates ( Yukarıdaki sebzelerden patlıcan veya kabak yoksa patates sayısını 5'e çıkarın )
6 tane taze fasulye yoksa kullanmanıza gerek yok 
2 adet yeşilbiber
Yarım yemek kaşığı kadar salça ( tercihe göre acı biber veya domates salçası )
Yarım çay bardağı zeytinyağı
isteğinize göre Tuz,
Kırmızıbiber, Karabiber gibi baharatlarda kullanabilirsiniz. 


Türlü tarifinin yapılışı 

İlk olarak tencereye zeytinyağı eklenir ve soğanlar ilave edilerek kavrulmaya başlanır.

Ardından da salça eklenerek devam edilir. Diğer sebzeleri önceden yıkayın ve güzelce doğrayın. Kavrulan malzemelerin aardında bu malzmeeler eklenir.

En üste ise kabuğu soyulmuş domates eklenir. Birazcık sıcak su eklenerek suyunu salana dek pişmeye bırakılır yemek.. Kaynayınca tuzu ve baharatları ilave edip biraz daha karıştırın. Sebzeler yeterince pişince yemek ocaktan alınır. Türlümüz artık servise hazırdır. 

Yukarıdaki önerilerimizi yapacak vaktiniz yoksa yoğurt ve basit bir salatayla türlünüzü servis edebilirsiniz.

PRATİK BİR ÖNERİ DAHA: Dilerseniz bu yemeğin içerisine evde birazcık sucuk varsa pişme aşamasına yakın ekleyebilirsiniz. Çokça lezzetli olabiliyor. Et sevmeyenler bu şekilde sebzeli haliyle pişirip tüketebilir.

Deneyeceklere şimfiden afiyetler olsun

Kaynak: Tarif Siteniz