Hiç Uğraştırmayan 15 Dakikada Hazır Hale Gelen Şerbetli Etimek Tatlısı Tarifi

Hiç Uğraştırmayan 15 Dakikada Hazır Hale Gelen Şerbetli Etimek Tatlısı Tarifi

Pratik tatlı tarifi arıyorsanız o halde şerbetli Etimek tatlısı işinizi kolaylaştıracak. Gerek şerbetine gerekse lezzetine hayran kalabilirsiniz.

Tatlı tariflerini sizlerle paylaşmaya devam ederken bugün ortalama 15 dakika gibi bir sürede hazır hale gelen tatlı tarifi vereceğiz. Tarif Siteniz olarak tariflerimizi biz sizlerle paylaşıyoruz sizlerde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. 

Genellikle akşam yemeklerinden sonra veya beş çayından sonra tatlı ihtiyacımız olur. Tatlı yapmak istediğimizde ise açıkçası pek uğraşmak istemeyiz. Bu yüzden pratik tatlı tarifleri çok daha fazla tercih edilir. Sizlere belki de bugüne dek daha önce hiç denemediğimiz harika bir tatlı tarifi vereceğiz.

Üstelik bu tatlı tarifini sadece canınız tatlı çektiğinde değil misafirleriniz geldiğinde de yapabilirsiniz. Gerek çok az malzemeyle yapılması gerekse de ortalama 10 dakika gibi bir sürede hazırlanması onu çok daha tercih eidlir hale getiriyor.

İlk olarak sizlerle Şerbetli Etimek Tatlısında İhtiyaç Olacak Malzemeleri Paylaşacağız.

12 adet etimek


Şerbeti için malzemelerimiz

1 su bardağı kadar şeker
2 su bardağı kadar sıcak su
2-3 damla kadar limon


Ve Arası için;

1 paket kadar kremşanti
1 su bardağı kadar da süt(kremşanti için gereklidir )


Tatlının Üzeri için;

2 paket kadar kremalı bisküvi
Toz antep fıstığı tercihe göre yoksa dövülmüş ceviz
Çikolata topu veya isteğe göre diğer süsler

ŞERBETLİ ETİMEK TATLISININ YAPILIŞI

İlk olarak şerbetimizi hazırlayacağız. Şekeri tencereye ekleyip kısık ateşte sürekli olarak karıştırarak eritelim. Ardından sıcak suyu ilave edeceğiz. Kaynama aşamasına gelindiğinde ise 2 yada 3 damla kadar limon damlatıp 10 dakika geçtitken sonra ocağı kapatacağız. 

Etimekleri tepsiye dizerek ardından kepçe yardımıyla sıcak şerbetimizden etimeklerin üzerine gezidreceğiz. Bu işlem bittikten sonra kremşanti hazırlanır ve tatlımız soğuyunca kremşanti sürülür. Bisküvileri rondodan geçirerek kremşantinin üzerine dökeceğiz. Ardından tatlımızın süslemesini yapacağız ve buzdolabında tercihe göre 1 saat kadar bekletip servis edeceğiz.

İşte tatlımız bu kadar kolay :)

Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun. 

Önemli Notlar: Tatlımız 5 Kişilik olup eğer daha fazla kişi için yapmak istiyorsanız ölçünüzü ona göre değiştirebilirsiniz.

Kaynak: TARİF SİTENİZ