Bonbon Tatlısı Tarifi

Bonbon Tatlısı Tarifi

Tatlılar insanlar tarafından beğenilerek sevilirler. Türk mutfağında tatlı büyük bir öneme sahiptir. Özellikle sütlü ve şerbetli geleneksel tatlılar revaçtadır.

Baklava, sütlaç, kadayıf dolması, künefe, kazan dibi bu tatlılardan bazılarıdır. Bunun yanı sıra kolayca hazırlanan tatlılarda tatlı krizleriniz, misafirlerininiz için kurtarıcıdır.

Kolayca az malzeme ile hazırlanan bu tatlıların yapımı da oldukça zahmetsizdir. Tatlı tüketmek insan sağlığı için pek faydalı değildir. Buna rağmen tatlılar oldukça ilgi görmektedir. Bu yazımızda bonbon tatlısının tarifini vereceğiz. Bonbon tatlısı özellikle tadı ve görüntüsü ile çocukların hoşuna gitmektedir.

Abartılmadığı takdirde fazlaya kaçmadan tüketebilirsiniz. Buzdolabın da soğutup sıcak yaz günlerinde serinletici tadının keyfini çıkarabilirsiniz. Yanında çay tüketirseniz lezzetini ikiye katlayabilirsiniz. Herkesin bildiği pratik bir tariftir. Hazır satılan bisküviler ile yapılmaktadır.

Bu tarifin türevleri de olabilir. Yapımı ve görüntüsü ile turufa benzemektedir. Fakat bonbon tatlısının dış katman kaplaması çok daha yoğun olmalıdır. Ailenizin özellikle çocuklarınızın çok beğendiği bonbon tatlısı tarifi şu şekildedir. Kolay gelsin.

Bonbon Tatlısı Malzemeleri

Çok sevilerek tüketilen her yaştan insanın ilgi duyduğu bonbon tatlısının tarifi için malzemeler şöyledir.

  • 250 gram kare bisküvi
  • Yarım çay bardağı kadar süt
  • 1 su bardağı kadar pudra şekeri
  • 250 gram oda sıcaklığında tereyağı
  • 6 yemek kaşığı kaşık kakao

Üzeri için

  • Üst kaplama için pasta süsü
  • Kürdan

Bonbon Tatlısı Tarifi

Bonbon tatlısının tarifi şöyledir.

Kare bisküvileri elimizle iri ya da ufak olacak şekilde bir kabın içerisine kırıyoruz. Yoğuracağımız için kap derin olmalıdır. Sonra içine tereyağını ekliyoruz. Sonra içine süt, kakaoyu, pudra şekerini ekliyoruz. İyice yoğuruyoruz. Avucumuza parçalar alıp yuvarlıyoruz. Pasta süsünü üstüne kaplıyoruz. Ortasına kürdan batırıyoruz. Dilerseniz buzdolabında soğutabilirsiniz.