Yoğurt Pekmezi Hayatınızdan Çıkarmalısınız! Bilinmeyen Tehlike Açıklandı

Yoğurt Pekmezi Hayatınızdan Çıkarmalısınız! Bilinmeyen Tehlike Açıklandı

Son dönemde çok sayıda kişi yoğurt ve pekmezi birlikte tüketerek bunu da arkadaşlarına öneriyor. Uzmanların herkesi ilgilendiren önemli bir uyarısı var

Yoğurt yeryüzündeki en faydalı besinlerden biridir. Kalsiyum deposu olan yoğurt aynı zamanda diş ve kemik sağlığına iyi gelmektedir. Güçlü bir bağışıklık sistemi için çok sayıda uzman yoğurt tüketilmesini önermektedir.

Yoğurtla ilgili bugüne dek yapılan çok sayıda araştırma doğal yoğurdun birden çok faydasını ortaya çıkarmıştır.

Yoğurt bu denli faydalı diye çok sayıda kişi yoğurdu başka besinlerle karıştırarak tüketmeye çalışıyor.

HERKESİ İLGİLENDİREN HATA

Son dönemde bazı haber sitelerinde yoğurt ve pekmezin karıştırılarak tüketilmesi durumunda son derece faydalı olduğu öne sürülüyor. Oysa böyle bir şey yok. Aksine yoğurt ve pekmezin birlikte tüketilmesi durumunda zararları bile var.

Tek başına tüketildiğinde birden çok faydası bulunan Pekmezi hatta zararlı hale bile dönüştürebilir. 

NEDEN YOĞURT VE PEKMEZ BİRLİKTE TÜKETİLMEMELİ?

Uzmanlar yoğurt ve pekmezin neden birlikte tüketilmemesi gerektiğini de açıkladılar. Yemek.com'da yer alan habere göre; uzmanlar kalsiyum ve demir yüklü besin maddelerinin birlikte tüketilmesi durumunda vücuda bir katkı sağlamadan vücuttan atıldığını söylüyor. Bu durumda demir yüklü pekmezle kalsiyum deposu yoğurt bir araya geldiğinde vücuda hiçbir fayda sağlamıyor..

Hatta demir eksikliği gibi sorunlara bile yol açabiliyor. Çünkü süt ve süt ürünleri demir emilimini azaltabilmektedir. Yani yoğurdun içerisine pekmez, kuru yemişler veya başkaca besinler ekleyip tüketerek sağlıklı olacağınızı sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Vücudunuza faydadan çok zarar vermiş oluyorsunuz. Bu yüzden yoğurt pekmez karışımını hayatınızdan çıkarıp onları ayrı ayrı tüketmeye dikkat etmelisiniz.