Uzmanlar Uyarıyor! Kahvaltıda Bu Besinleri Yemeyin Çünkü Beyne Zarar Veriyor

Uzmanlar Uyarıyor! Kahvaltıda Bu Besinleri Yemeyin Çünkü Beyne Zarar Veriyor

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Ancak kahvaltıda bazı besinleri tüketmemek gerekiyor. Uzmanlara göre beyin hücrelerine zarar veren besinler var.

Kahvaltı belki de günün en önemli öğünlerindendir. Çok sayıda kişi kahvaltısını yapmadan işe başlamak istemez. Bu zaten doğru olandır. Ancak kahvaltıda tüketilen bazı besinler beyne zarar vermekle kalmayıp aynı zamanda  tüm vücudumuzun da zamanla deforme olmasına neden oluyorlar.

Bu yüzden alışkanlıklarınızı gözden geçirmekte fayda var.

Uçan Kuş tarafından yayınlanan bir haberde ABD' yapılan araştırmanın sonuçlarına yer verildi. Söz konusu araştırmada kahvaltıda tüketilen bazı besinlerin beyne zarar verdiğine dikkat çekildi. Üstelik o besinler kahvaltıda çokça tüketiyoruz.

Amerika Birleşik Devletleri'nde bir araştırma yapan Uzmanlar, kahvaltıda tüketilen aşırı ayçiçek yağı, simit, kurabiye, poğaça ve kek gibi ürünlerin yağlanmaya sebep olarak beyindeki hücreleri deforme ettiğini tespit eden bir rapor hazırladılar.

CANAN KARATAY YİNE HAKLI ÇIKTI

Öte yandan ABD'den gelen bu haber Türk medyasında da genişçe yer bulurken çok sayıda vatandaş Canan Karatay yine haklı çıktı yorumunda bulundular. Çünkü Canan Karatay uzun yıllardır ekmek başta olmak üzere tüm hamur işlerinin tüketilmemesi konusunda uyarılarda bulunuyor. Özellikle kahvaltıda tüketilen hamur işi tarzı yiyeceklerin vücuda zarar verdiğini dile getiriyor. Canan Karatay'ın bu uyarıları dikkate alınmazken ABD'den gelen bu rapor tüm gerçekleri bir kez daha ortaya çıkarmış oldu. 

TEHLİKE BÜYÜK

Simit, kurabiye, poğaça ve kek gibi hamur işleri yüksek karbonhidrat içerdiklerinden fazla yağlanmaya neden oluyor. Ayrıca fazla yağlanan vücut giderek yorgunlaşıyor ve hantallaşıyor.

Fazla yağlanan vücutta ayrıca bağırsaklar da rahatsız oluyor ve tüm bunlarla birlikte  beynin bazı nöronlarında da deformeler oluşmaya başlar. Sonuç olarak unutkanlık ve hafıza problemleri de hızla artışa geçer ve bir süre sonra beynin çok çok erken yaşlanmasına neden oluruz. Bu yüzden kahvaltıda çok daha sağlıklı gıdalarla beslenmeyi alışkanlık haline getirmemiz gerekiyor.. 

KAHVALTIDA KIZARTMALARDAN DA UZAK DURULMALI

Ayrıca Uzmanlar kahvaltı öğünlerinde kızartılmış ve işlenmiş yiyeceklerin de tüketilmemesi konusunda uyarıyorlar. Ayçiçek yağı ile kızartılmış yiyeckeler özellikle ısı teması esnasında toksin üreterek kolesterolü yükselten maddeler içeriyorlar bu durum da kalp hastalıklarının artmasına yol açıyor.