Türk Kahvesi Pişirirken Bu Püf Noktası Atlanmamalı! Daha Köpüklü Oluyor

Türk Kahvesi Pişirirken Bu Püf Noktası Atlanmamalı! Daha Köpüklü Oluyor

Türk kahvesi pişirirken herkes köpüklü olsun ister. Eğer misafirlerinize lezzetli bir Türk Kahvesi ikram etmek istiyorsanız bu püf noktalarını atlamayın deriz. İşte bol köpüklü Türk Kahvesi tarifi...

Türk Kahvesi, sadece ülkemizde değil dünyanın birçok ülkesinde de kendine has pişirme yöntemiyle bilinir. 

Birçok kahve su ile karıştırılarak hazırlanırken, Türk kahvesi usul usul ateş üstünde pişirilir. Yunanistan ve Kuzey Makedonya'da da çok sevilen Türk kahvesi, kendilerine has sunumları ile kendi vatanlarının adını taşır. Ne yazık ki dünyanın neresinde Türk kahvesi sipariş ederseniz edin, her zaman evimizdeki lezzetli ve tadı ararız. 

Şimdi sizlere bol köpüklü Türk kahvesi nasıl hazırlanır anlatacağız. 

Bol Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler

  • Türk kahvesi
  • Su
  • Şeker

Yapılışı

İlk olarak fincan başı 2 çay kaşığı olacak şekilde taze çekilmiş Türk kahvesini ekleyin. Üzerine fincan ile ölçerek oda sıcaklığında içme suyu ekleyin. Ardından damak tadınıza göre şekerini ilave edin ve iyice karıştırın. Daha sonra ocağın üzerine alın. Kısık ateşte ara ara karıştırarak pişirmeye başlayın. Kahveniz, dıştan içe doğru köpük toplamaya başladığında fincanların yarısına kadar kahveyi doldurun. Son olarak ocağın üzerine tekrardan alın ve iyice köpürene kadar bekleyin. İyice köpüren kahveyi, fincan kenarından usul usul fincana aktarın.

Kaynak: Tarif Siteniz