Sarımsağı kulağınızda 30 dakika bekletirseniz... Anlatılmayan şifa

Sarımsağı kulağınızda 30 dakika bekletirseniz... Anlatılmayan şifa

Sarımsak kulakta bekletilir mi? Kulakta bekletilen sarımsak ne işe yarar? Hiç bir uzmanın anlatmadığı sarımsak mucizesi

Sarımsak çokça tükettiğimiz bir besin. Onun için doğal şifa diyenlerin sayısı epey fazla. Ancak sarımsakla ilgili şaşırtıcı bir bilgi var. Haber7'de aktarılan bir içerikte; Sarımsağın kulakta bekletilmesi durumunda çok faydalı olduğuna dikkat çekildi. Doktorların bu konuyla ilgili bir açıklaması yok. Ancak haber7'de yayınlanan içerikte sarımsağın kulakta bekletilmesi durumunda çok faydalı olduğuna dikkat çekildi. Peki sarımsak neden kulakta bekletilmeli? işte bilmeniz gerekenler

Kulak temizleme çubukları, kulağın dış bölgesi ve kepçesini temizlemek amacıyla üretilmiştir.

Kulak temizleme çubuğunu kulağınıza sokmanız, kulak deliği kanalınızdaki kulak kirini daha içeri itmekten başka bir işe yaramaz.

Ayrıca kulak temizleme çubuğunu kulağınıza sokmanız kulak zarına hasar vererek duymanıza zarar vermenize neden olabilir.

Kulak kiri kulak kanalını nemli tutmaya yarar.

Kulaklarınızı temiz tutmanın en iyi yolu ona hiç dokunmamaktır.Duyma sorunu ve aşırı kulak kiri şikayetiniz varsa doktora görünmelisiniz.

Sarımsağın antibiyotik etkisi olduğundan kulak enfeksiyonunuz varsa, bir ipe bağladığınız bir diş sarımsağı kulak dışına yerleştirip yarım saat bekleyin.

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Doktorunuza sormadan bu yöntemi denemeniz önerilmez. Bu tıbbi bir tavsiye değildir. Haber7 sitesinde yayınlanan bu içerik öneri amaçlıdır. Herhangi bir yan etki görülmemesi için doktorunuza sorarak uygulamayı yapmanız önerilir.