Sadece bir tutam sürmek yetiyor- Tencere yanıklarını silgi gibi siliyor

Tencereniz eğer yandı veya dibi tuttuysa üzülmeyin. Şimdi sizlerle paylaşacağımız bu içerik sayesinde artık yemek yapmaktan korkmayacaksınız. Tencerelerinizi artık aşçıların uyguladığı bu mutfak tüyosu sayesinde yeni gibi olacak

Tencerenin dibi tuttuğunda rahatsız oluruz. Dibi tutan tencerede yemek yapmak istemeyiz. Çoğu zaman bu tür tencereleri kullanmaz ve çöpe atarız.

Oysa ne büyük bir hata o tencereleri çöpe atmak. Tencereleri çöpe atmadan da kurtarmak mümkündür.

Sadece küçük bir mutfak tüyosu sayesinde dibi tutmuş tencereleri temizlemek mümkün oluyor. Haberciniz sitesinde yayınlanan bir içerikte tencereleri pırıl pırıl yapan yöntem paylaşıldı.

Eminiz denediğinizde bu yönteme çok şaşıracaksınız.

İşte tencereleri pırıl pırıl yapacak mutfak tüyosu; Deneyen kimse pişman olmuyor..

Granit tencerelerde bir yemek pişirildiğinde herhangi bir yanık söz konusu olmaz. Ancak çelik tencerelerde ne yazık ki çok sık yanma problemi yaşanıyor. Telle ovulsa da yanık izleri bir türlü çıkmak bilmiyor. Peki buna çok bilinmeyen bir yöntemle çözüm bulabileceğinizi söylesek? Evinizdeki bulunan basit bir ürünle, tencerelerinizdeki yanıklardan tamamen kurtulabilirsiniz.

TENCERE YANIKLARINI ANINDA GEÇİRECEK YÖNTEM

Evinizde tıraş köpüğü varsa, yanıktan tamamen kurtulabilirsiniz. Mısır patlatırken, kestane pişirdiğinizde ya da başka bir ürünü yaptığınızda hemen yanık oluşur. Ama bunu tıraş köpüğü kullanarak kökten yok edebilirsiniz. Tencerenizin içine tıraş köpüğü sıkıp güzelce ovalayın. Ardından yanıkların yavaş yavaş çözündüğünü göreceksiniz. Öncesinde limonla bekletmeniz de yeterli olacaktır. Tencerenizin altını ve yanlarını da tıraş köpüğüyle temizlerseniz, daha temiz ve pas parlak olacaktır. Böylece tencereleriniz her zaman yeni gibi duracaktır.

Tenceredeki yanık lekelerinin çıkmasına sirke de büyük fayda sağlar. Sirkenin asidik yapısı, yanık lekesinin yavaş yavaş kaybolmasına yardımcı olurken, kirlerin çok daha basit bir şekilde silinmesini kolaylaştırır. Böylece tencerelerinizi daha kolay temizlemiş olursunuz. Bulaşık deterjanı ne yazık ki tek başına yanıkların çıkması için yeterli değildir. Öncesinde bir miktar suyla kaynatıp lekelerin yumuşamasını da sağlayabilirsiniz.

KAYNAK: Haberciniz

Evet bu yöntem sayesinde tencereleriniz yeni gibi oluyor. Dilerseniz bu bilgiyi arkadaşlarınızla da paylaşabilir ve onların da yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle onların da yapacağı dibi tutmuş tencereleri çöpe gitmekten kurtulacaktır.

İlgili Haberler