Kulağınıza Zeytinyağından Bir İki Damla Damlatınca O Sorun Geçiyor

Kulağınıza Zeytinyağından Bir İki Damla Damlatınca O Sorun Geçiyor

Zeytinyağının şaşırtan bir faydası daha ortaya çıktı. Kulağa zeytinyağı damlatınca ne oluyor?

Zeytinyağı faydalı bir besindir. Yemeklerimize ve salatalarımıza lezzet katan zeytinyağı çok faydalı bir besindir. Zeytinyağının mucize faydaları ise çok şaşırtıyor. Yapılan araştırmalar ise herkesi şaşkına çeviriyor.

ZEYTİNYAĞININ MUCİZE ETKİLERİ

Bağırsak ve sindirim sistemine mucize faydaları bulunan zeytinyağı hakkında pekte bilinmeyen bir mucize bilgi var. Yeni Akit gazetesinde yer alan habere göre; Zeytinyağının mucizevi etkileri var. Zeytinyağı kulak ağrısında etkilidir.

NASIL YAPILACAK? 

Hafif şiddette bir kulak ağrısı varsa. Sıcak zeytinyağı kulak enfeksiyonlarına iyi gelmektedir. Ağrıyıda anında dindirmektedir. 1 Yemek kaşığı zeytinyağını hafifçe ısıtarak bir damlalığa akıtmalısınız. Ardından bir kaç damla kulağınıza bu zeytinyağından damlatın. Bir hafta boyunca bu yöntemi günde 1 damla olmak üzere tekrarlayın. Kulak ağrınıza iyi gelecektir. 

Ancak bir haftadan sonra süren bir kulak ağrınız varsa doktora gitmenizde mutlaka fayda vardır.

SICAK SU ŞİŞESİ DE İŞE ARIYOR

Öte yandan kulak ağrısına karşın sıcak su şişesi de işe yaramaktadır. Ağrıyan kulağa sıcak su dolu şişe koymak faydalı olmaktadır. Bir kaç dakika boyunca kulağınıza sıcak su dolu şişeyi tutmak işe yaramaktadır. Bir plastik şişe içerisine koyarak bu işlemi yapabilirsiniz.