İnatçı Yağ lekesini temizlemenin 3 yolu! Pırıl pırıl olacaklar

İnatçı Yağ lekesini temizlemenin 3 yolu! Pırıl pırıl olacaklar

Türk mutfağında yağlı yemek çok fazladır. Bu yüzden yemek yerken üzerimize yağ sıçrayabiliyor ve inatçı yağ lekelerini temizlemek ise zor olabiliyor vereceğimiz bu temizlik sırrıyla en inatçı yağ lekesinden bile kurtulabilmek mümkün olacaktır.

Yağ lekeleri kıyafetlerin belki de ilk düşmanlarından biridir. Bir çok kişi kıyafetlerine yağ bulaşsın istemiyor. Vereceğimiz bilgiler sayesinde sizlerde kıyafetlerinize bulaşan yağ lekelerinden kurtulacaksınız. 

Yemek yerken üzerimize yağ lekesi sıçrayabiliyor. Bazen sevdiğimiz kıyafetlerimiz de bu başımıza gelebiliyor. Açıkçası bu durumda çok üzülüyor ve ne yapacağımızı bilemiyoruz. Hatta bazı kıyafetlerimize sıçrayan yağ lekelerinin çıkmadığı bile olmuştur.

Ancak 3 pratik yöntemle yağ lekelerinden kurtulabilmek mümkün..

Akşam gazetesinde yayınlanan bir haberde; Etkili formüllerinden bahsedildi. Yağ sıçrayan bir tşörtü gerçekten temizlemek zordur. Bunun için en iyi çözüm lekenin olduğu yere bebek pudrası serpiştirmek. Biraz bebek pudrası dökün ve bekleyin. Ardından yağ iyice emilecektir. Ardından kıyafetinizi makineye atın. Tşörtünüz yeni gibi pırıl olacaktır. 

Bir diğer formül ise karbonat.. Bebek pudrası herkesin evinde olmayabiliyor. Karbonat sayesinde de yağlanan bölgeyi temizleeybilirsiniz. Yağlanan kısma biraz karbonat dökün ve lekeli bölgeyi iyice fırçalayın veya ovuşturun. Ardından kıyafetinizi makineye atın ve bekleyin. Kıyafetiniz karbonat sayesinde pırıl pırıl olacak. 

Yukarıdaki formüllere ek olarak son öneri ise bulaşık deterjanı. Şaşırtıcı ama gerçek.. Çok sayıda mutfak eşyasındaki kirleti temizlemede etkili olan bulaşık deterjanı yağ lekelerine de çare oluyor. Yapmanız gereken çok basit. Yağlanen kıyafetin yağlı bölgesine bulaşık deterjanı uygulamak. İyice ovup sonrasında da çamaşır makinesine kıyafeti atmak. Makineden kıyafet çıktığında çok şaşıracaksınız. Çünkü inatçı lekeden kurtulmuş olacaksınız. 

TUZ YÖNTEMİ

Başka bir etkili yöntemde yağ lekesinin olduğu yere tuz döküp bekletmek. Sonrasında ise bulaşık makinesine atmak. Tuzda tıpkı karbonat gibi kıyafetin temizlenmesini sağlayacaktır. Bu formüller en etkili formüller olup deneyen bir çok kişinin gerçekten de işine yaramıştır.