Günde 7 zeytin yemenin pek bilinmeyen etkisi! 7 den fazla yemeyin

Günde 7 zeytin yemenin pek bilinmeyen etkisi! 7 den fazla yemeyin

Zeytin en faydalı besinlerden biri. Peki günde 7 adet zeytin yenildiğinde vücutta neler oluyor?

Zeytin kahvaltılarda vazgeçilmezlerimizden olan bir besindir. Çok sayıda kişi zeytin tüketmeden kahvaltıdan kalkmaz. Ancak fazla zeytin tüketmemek gerekiyor. Çünkü gereğinden fazla zeytin tüketimi başınızı ağrıtabilir. Günde 7 adet zeytin tüketmeniz ise yeterli olacaktır. Üstelik sadece 7 adet zeytin tüketmenin de mucize faydaları bulunuyor.

Bakın Akşam gazetesi tarafından paylaşılan haberde günde 7 zeytin tüketmenin faydaları nasıl anlatıldı. 

HER GÜN 7 ADET ZEYTİN TÜKETMENİN 3 FAYDASI

Zeytinin Kalp Sağlığına Faydası: Kalp sağlığını koruduğu yapılan araştırmalar ile belirlenen zeytin aynı zamanda kötü kolesterolü düşürür. Kalp sağlığı ve damar sağlığının korunmasında etkili olup kalpteki ritim bozukluklarının düzene girmesine yardımcı olur.

Zeytinin Dolaşım Sistemine Faydaları: Serbest radikaller kolesterolü olumsuz yönde etkiledikleri için kan damarları zarar görür ve kalp krizine yol açar. Zeytin antioksidan içerir ve böylece kalp hastalığını önler. Bu konuyla alakalı yapılan son araştırmalar özellikle zeytinyağının kan basıncı üzerinde olumlu etkiler ortaya koyduğunu ispatlamıştır. Bunun yanında kan hücrelerinin sağlığı içinde önemli rol oynar.

Zeytin Kilo Vermeye Yardımcı Olur: Zeytinde bulunan farklı doymamış yağlar kilo vermeye de yardımcı olur. Zeytinyağı tüketimi ayrıca yağ hücreleri için etkili bir uyarıcıdır. Karın yağlarının erimesine yardımcı olabilir.

Japon bilim insanları tarafından yapılan bir araştırmada da zeytinin bilinmeyen mucizelerinden söz edildi ve bu araştırma sonrasında zeytinle ilgili önemli bilgilere yer verildi. Japon bilim insanlarına göre Zeytin Sinir hücrelerini yeniler. Aynı zamanda da ruhsal problemlerin yaşanma olasılığı da azalmış olur. Beyin hücrelerini de yenileyen zeytini hamilelerin de tüketmesinde ayrıca bir sakınca yoktur. Zeytin tokluk hissi veren bir besin olduğu için yağ yakımına da yardımcı olacaktır. Görüldüğü gibi zeytin deyip de geçmemek gerekiyor.. 

ZEYTİNİN 7 FAYDASI

Günde 7 zeytin tüketilmeli dedik ya mucize bununla da sınırlı değil. Zeytinin 7 faydası bulunuyor

1 Zeytin Sindirimi Kolaylaştırır.
2) Zeytin aynı zamanda Saç, Cilt ve Tırnak İçin Besleyici bir besindir
3) Zeytin ve zeytinden elde edilen zeytinyağı Kanseri Önler.
4) Zeytin Uzun Süre Tok Tutar.
5) Zeytin damar ve Kalp Sağlığını Korur.
6) Zeytin özellikle spor yapanlarda Vücut Gelişimine Destek Olur.
7) Zeytin ayrıca Kan Yapar.

Kaynak: Akşam