Cevizleri bu yöntemle saklayın - Aylarca bozulmuyor ve tap taze kalıyorlar

Cevizleri bu yöntemle saklayın - Aylarca bozulmuyor ve tap taze kalıyorlar

Ceviz en faydalı besinlerden biridir. Beyne ve hafızaya iyi gelen ceviz aynı zamanda da hamur işlerinde de çokça tüketiliyor. Eğer cevizler çabuk küfleniyor ve bozuluyorsa bu bilgiler işinizi kolaylaştıracak.

Cevizler her ne kadar taze olursa olsun ev ortamında bir süre sonra küflenebiliyor. Küflenen ceviz ise tüketildiğinde ağızda kötü bir tat bırakıyor.

Küflenmiş cevizle ne pasta yapılır ne kek. Küflenmiş cevizi direk çöpe atmak gerekiyor. Eğer evinizde cevizleri aylarca bozulmadan saklamak istiyorsanız o halde doğru adrestesiniz.

Şimdi sizlerle paylaşacağımız bilgiler sayesinde artık cevizleriniz küflenmeyecek ve çürümeyecek. Aylarca cevizlerinizi taze olarak bozulmadan muhafaza edebileceksiniz.

Yapmanız gerekenler aslında çok basit. Hazırsanız başlayalım o halde. İşte bilmeniz gereken her şey!

Dünyanın en faydalı gıdalarından biridir ceviz. Ceviz en çok beyne iyi gelmektedir. Faydaları saymakla bitmeyen ceviz son derece doyurucu bir besindir. Böreklerimize, keklerimize ve tatlılarımıza da ceviz ekleyebiliyoruz.

Özellikle baklava cevizle de bir başka oluyor.

Ceviz, Türk mutfağında çokça tükettiğimiz besinler arasında yer alıyor. Fazla fazla aldığımız cevizler bazen evde bozulabiliyor.

Özellikle cevizde oluşan küf sorunu rahatsız edici olabiliyor. Ceviz bozulmuş veya küflenmişse kesinlikle tüketmemek gerekiyor.,

Haberciniz.biz sitesinde yayınlanan bir içerikte; Cevizi aylarca bozulmadan saklayabilmemizi sağlayacak bir yöntem paylaşıldı. İşte herkesin bilmesi gereken o yöntem. Bu yöntemle cevizleriniz aylarca bozulmayacak.

nuts-4062624-960-720.jpg

Ceviz, sağlıklı bir vücut için olmazsa olmazdır. Taze şekilde tüketildiğinde, çok lezzetlidir. Ancak bayatlarsa, giderek acımaya başlayacağı için kısa sürede çöp haline gelecektir. Peki cevizi nasıl saklamak gerekir? Cevizi uzun süre taze tutmanın yolu nedir? Haydi başlayalım:

CEVİZLERİ UZUN SÜRE TAZE TUTMANIN YOLLARI

Cevizin içinde sağlıklı yağlar bulunur. Bu nedenle de diğer kuruyemişlere göre tazeliğini daha çabuk kaybeder. Bunu önlemek için yapabileceğiniz şeyler elbette vardır. Öncellikle kabuklu da olsa kabuksuz da olsa cevizleri buzdolabında saklamanız gerekir. Bir ay içinde kullanacaksanız buzdolabında, daha uzun süre sonra kullanacaksanız da derin dondurucuda saklayın.

Derin dondurucularda sadece sebzeler saklanır sanıyorsanız bu bilgiden sonra yanıldığınızı öğrenmiş olacaksınız.

bio-1534481-960-720.jpg

CEVİZ DONDURUCUDA BİR YIL KADAR SAKLANABİLİR

Dondurucuda ceviz, bir yıla kadar dayanabilir. Buzların çözülmesine bile gerek yoktur. Cevizlerin kesinlikle nemden, ışıktan ve sıcaklıktan uzak durması gerekir. Eğer bunları yapamazsanız, cevizler kısa sürede bozulacak hatta böceklenecektir.

SADECE İHTİYACINIZ OLAN KADARINI KULLANIN

Cevizleri kırmadan saklayın. Kırdığınızda havayla temas etmeye daha fazla maruz kalacağı için kuruma yapacaktır. O yüzden ihtiyacınız olduğunuz kadarını kırın yeterli. Sakladığınız cevizleri bu yöntemle taptaze tutabilirsiniz. Yeni bir ceviz aldığınızda, kesinlikle eski cevizlerle karıştırarak kullanmayın. Birbirine karıştırmadan kullanmaya özen göstermelisiniz.

Ceviz saklama konusunda bu bilgiler işinize yarayacaktır. Öğrendiğiniz bilgileri kendinize saklamayın mutlaka arkadaşlarınızla paylaşın.