Cep telefonunuzu ıslak mendille silmenin verdiği zarar

Cep telefonunuzu ıslak mendille silmenin verdiği zarar

Cep telefonlarında pekte bilinmeyen bir tehlikeden bahsedeceğiz. Eğer cep telefonunuzu siz de ıslak mendille siliyorsanız bu temizlik hatasından vazgeçin!

Cep telefonları günümüzde en çok kullandığımız araç gereçlerden biridir. Gün içerisinde cep telefonumuzu çok kez elimize alıyoruz. Bu yüzden telefon ekranımız zaman zaman kirlenebiliyor. Temizlik için ise hatalı bir yol seçiyoruz.

Örneğin cep telefonumuzu temizlerken büyük bir yanlış içerisine düşerek ıslak mendille siliyoruz.

Oysa teknoloji uzmanları bunun oldukça yanlış bir ve hatalı bir davranış olduğu konusunda uyarıyorlar.

Örneğin EnSonHaber.com adlı bir internet sitesinde yayınlanan haberde Islak mendille sadece cep telefonu değil aynı zamanda televizyon ve bilgisayar gibi cihazların ekranlarının silinmemesi gerektiğini belirten bir uzman görüşüne yer verilmiş.

Peki neden ıslak mendil kullanılmamalı? 

Islak mendillerin büyük bir bölümü kimyasal madde içeriyor ve bu maddeler elektronik cihaz ekipmanlarına zarar verebiliyor. Islak olmaları nedeniyle eşyalara zarar verebilir

PEKİ CEP TELEFONU EKRANI NASIL TEMİZLENMELİ?

Şimdi merak ettiğinizin farkındayız. Islak mendil kullanmayacaksak cep telefonumuzu neyle temizleyeceğiz diyorsunuz muhtemelen. Mikrofiber bezler telefon ekranına zarar vermeyen bezlerdir. Bu bezleri kullanabilirsiniz.

Her fırsatta yanınızda Mikrofiber bezlerden bulunmuyorsa o halde yapmanız gereken  çok basit..

Sadece peçete yardımıyla ekranınızı temizleyebilirsiniz. Eğer peçete lekeleri çıkarmaya yetmiyorsa gözlük silme bezi de işinize yarayabilir. Bu da yanınızda yoksa o halde peçetenizi minik bir alanını sade suyla ıslatın ve bu peçete yardımıyla temizleyin. Böylelikle ekrana hem zarar vermemiş hemde kimyasal kullanarak ekran ömrünüzü azaltmamış olursunuz.

Kaynak: Tarif Siteniz - Ensonhaber