Canan Karatay Yine Çok Şaşırtacak! 95 Yaşına Kadar Yaşanması İçin önerdiği besin

Canan Karatay Yine Çok Şaşırtacak! 95 Yaşına Kadar Yaşanması İçin önerdiği besin

Canan Karatay ezber bozan açıklamalarıyla gündemi sarsmaya devam ediyor. Önerdiği besinle ilgili çok şaşıracaksınız.

Canan Karatay sağlıklı beslenme konusundaki açıklamalarıyla sosyal medyanın gündeminde yer almaya devam ediyor.

Canan Karatay tarafından yapılan bir açıklama yine çok konuşulacak türden oldu. Uzun yaşam konusunda verdiği sağlıklı bilgilerle dikkat çeken Canan Karatay sadece Türk basını tarafından değil dünyanın dört bir tarafındaki yayın kuruluşları tarafından da yakından takip ediliyor.

ÖNERDİĞİ BESİN ÇOK KONUŞULACAK

Anadolu sofralarında eskiler yemeklerin içerisine hazır market yağları yerine kuyruk yağları eklerdi. Bu şimdilerde bir yoksulluk belirtisi olarak gösterilse de durum tam tersi.

Canan Karatay kimsenin pekte bilmediği mucize hakkında bilgiler verdi.. 

KAVURMA NASIL PİŞİRİLMELİ?

Kırmızı et kavururken Canan Karatay kimsenin pekte bilmediği bir sır hakkında bilgiler verdi. Canan Karatay yapmış olduğu açıklamada  ''Kavurmada kuyruk yağı ile beraber yenecek. Bu Anadolu’da adettir, kuyruk yağını eritip içerler ve de 90-95 yaşına kadar yaşarlar'' ifadelerine yer verdi.

Kuyruk yağının mutlaka et kavururken kullanılmasını öneren Canan Karatay , kuyruk yağının ayrıca vücudu dinçleştirdiğinden bahsetti.

Kuyruk Yağının faydaları nelerdir?

Kuyruk yağı sağlıklı bir yağ olması nedeniyle kalp ve damar sağlığına iyi gelmektedir. Kuyruk yağının içerisinde omega – 3 yağ asitleri ile sağlık için sayısız fayda bulunmaktadır. Kuyruk yağı aynı zamanda da Kolesterolü dengeler. Antioksidan özellikleri bulunan kuyruk yağı cilt sağlığı için de başlı başına bir mucizedir..