Canan Karatay Ramazanda Uzak Durulması Gereken Çorbayı Açıkladı

Canan Karatay Ramazanda Uzak Durulması Gereken Çorbayı Açıkladı

Canan Karatay'ın Ramazan ayı yaklaşırken dikkat çeken bir uyarısı var. Canan Karatay'a göre Ramazan ayında uzak durulması gereken çorba

Ramazan ayına sayılı günler kaldı. Sağlıklı beslenme konusunda önemli açıklamalar gelmeye devam ediyor. Havaların ısınmaya başladığı şu günlerde Ramazan ayı sıcak günlere denk gelecek. Beslenmemize oruç tutarken de dikkat etmemiz gerekiyor.

Canan Karatay'ın ramazanla ilgili önemli uyarıları var.

KARATAY ORUÇ TUTARKEN UZAK DURULMASI GEREKEN ÇORBALARI AÇIKLADI

Şimdilerde herkesin evinde hazır çorbalar bulunuyor. Üstelik bu çorbalar oldukça pratik olduğu için tercih ediliyor. Ancak Canan Karatay özellikle de oruç tutarken bu çorbalardan uzak durulması gerektiğini belirtiyor.

ORUCU ILIK SUYLA AÇIN

Orucun ılık su içerek açılması gerektiğinin altını çizen Canan Karatay, Ramazan ayında tüketilmesi gereken çorbaları da açıkladı. Canan Karatay'a göre tüketilmesi gereken çorbalar arasında  ''Evde pişirilmiş tarhana, mercimek, ezogelin, yoğurt çorbası, her türlü sebze çorbası veya yuvalama gibi çorbalar'' yer alıyor.

RAMAZAN NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Öte yandan Ramazan ayının başlayacağı tarihte belli oldu. 1 Nisan 2022 Cuma günü Ramazan ayı başlayacak ve 30 Nisan 2022 Cumartesi günü ise son bulacak.

Kaynak: Gerçek Gündem- Tarif Siteniz