Canan Karatay Hep En Zararlı Besin Diyordu! Bir kez daha haklı çıktı

Canan Karatay her fırsatta şeker için en zararlı besin diyor ancak kimse inanmıyordu. Bilim İnsanları Canan Karatay'ın haklı olduğunu doğruladı.

Vücudumuzun suya ihtiyacı bulunur. Ancak şekere ihtiyacı bulunmaz. Buna rağmen çok sayıda kişi gereksiz yere şeker tüketiyor. Bir çok kişi için adeta şeker vazgeçilmezler arasında yer alıyor.

Oysa çayı bile şekersiz tüketmek fayda sağlarken çayın şekerli tüketilmesi zarar veriyor. Bu elbette Türk kahvesi içinde geçerli.

Hayatımızın baş köşesinde yer alan şekerle ilgili sürekli olarak Canan Karatay uyarılarda bulunuyor ve tüketilmemesi gerektiğini söylüyordu. Kimse ise Canan Karatay'ın bu sözlerine inanmıyordu.

Canan Karatay'ın haklı olduğunu bilim insanları sonunda anladı. Habertürk'te şekerin zararları üzerine bir haber yayınlayarak bu zararları tek tek sıraladı.

Diyet Uzmanı Ayça Güleryüz tarafından şekerin zararlarını sıraladı.

Şekerin vücuda hiç bir faydası bulunmamaktadır. Ciltteki kırışıkların en büyük nedeni gereğinden fazla şeker ve şekerli ürünler tüketmektir.

Hafızayı zayıflatan şeker aynı zamanda beyne zarar vermektedir.

Kanser riskini artıran şeker zamanla vücudun tüm organlarında hasara neden olmaktadır. Vücudun savunma sistemini çökerten şeker bununla kalmayıp bağışıklık sistemine de zarar vermektedir.

Diş çürüklerine de neden olan şeker. Aynı zamanda obeziteye yol açmaktadır. Karaciğer yağlanmasına da neden olan fazla şeker tüketimi bir süre sonra adeta bizi ona bağımlı hale getirmektedir.

Yıllardır Canan Karatay tarafından yapılan bu uyarılar sonunda beslenme uzmanları tarafından da dile getirilmeye böylelikle başlanmış oldu.

şekerin bilinmesi gereken diğer 10 zararı

336334f31.jpg

Görüldüğü gibi şeker çok zararlı. Sofradan şekeri kaldırmakta fayda var. Eğer sağlıklı bir yaşam istiyorsanız kesinlikle şeker kullanmayın.

Canan Karatay'ın dediği gibi şeker en tatlı zehirdir. Şeker bir çok araştırmacıya göre kanserin en sevdiği besindir. Bu bilgileri görmezden gelmeyin