Çamaşır suyu lekesini silgi gibi siliyor. Daha önce kimsenin denemediği temizlik sırrı

Çamaşır suyu lekesini silgi gibi siliyor. Daha önce kimsenin denemediği temizlik sırrı

Can sıkıcı lekelerden biri olan çamaşır suyu lekesinden kurtulmak aslında zor değil! Bu harika temizlik sırrı sayesinde çamaşır suyu lekesinden kurtulmanız mümkün olacak.

Çamaşır suyu, temizlik alanında sık sık kullanılan ürünlerden biri olarak bilinmektedir. Ancak temizlik yaparken bazen kıyafetlere veya koltuk gibi alanlara bulaşan çamaşır suyu lekesi, kıyafetlerin üzerinde rahatsız edici bir görüntü oluşturmakta ve insanı çileden çıkarmaktadır. Özellikle koyu renkli kıyafetlerde çok belli olan bu leke, aşağıdaki yöntemlerle kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Eğer leke bir türlü çıkmıyorsa, kamufle etme yöntemlerini de uygulayabilirsiniz. O nedenle kıyafetlerinizi çöpe atmadan önce bu içeriğe göz atmanızda fayda var.

sheets-72155-960-720.jpg

Artı Gerçek'te yer alan bir içerikte; Çamaşır suyu lekesinden kurtaran en etkili yöntemler paylaşıldı. Bazen kıyafetlerimize ve sevdiğimiz eşyalarımıza çamaşır suyu lekesi bulaşabiliyor. Çamaşır suyu lekesinden kurtulmak aslında sanıldığı gibi zor değil. Pratik bazı bilgilerle çamaşır suyu lekesinden kurtulmak mümkün.

httpscdn-pixabay-comphoto201309212311laundry-184805-960-720-jpg.jpg

İnternethaber sitesinde yer alan bir içerikte; Çamaşır suyu lekesinden kurtaran yöntemler paylaşıldı. İşte bilmeniz gereken o yöntemler.

1 yemek kaşığı beyaz sirkeyi 2 su bardağı su ile karıştırın.

Lekeli alanın kir veya tozdan arınmış olduğundan emin olun. Temiz beyaz bir bez alın ve soğuk suya batırın, sonrasında lekeli bölgeyi silin.

Etkilenen alan aydınlanana kadar alanı devamlı olarak sürün. Giysilerinize istenmeyen zararlar verebileceğinden lekeyi sirke ile çok fazla ıslatmamaya özen gösterin.

clothes-line-615962-960-720.jpg

Leke ortadan kaybolana kadar kurutma işlemini tekrarlamanız gerekebilir. Bun işlemi uygulayarak, solüsyon ağartıcının kalıntılarını kaldıracak ve lekenin yoğunluğunu azaltmış olacaksınız.

Leke kaybolduğunda, sirkenin kokusunu ve kalıntılarını gidermek için çamaşırlarınızı düzenli olarak deterjanla yıkayın. Giysileri kurumaya bırakın veya güzelce kurutun.

Bu yöntemler işe yaramadıysa bunları deneyebilirsiniz:
Alkol ile rengi çamaşır suyunun değdiği alana yayın.

Tüm elbisenin rengini çamaşır suyu ile çıkarın.

white-3395699-960-720.jpg

Çamaşır kalemleri ile lekeli alanı boyayın.

Eski zamanlardaki gibi yama yapın.

Çamaşır suyu değen kıyafetlerinizi kumaş boyası ile boyayın. Kaynar suyun içerisine kumaş boyasını koyun daha sonra iyice karıştırıp lekeli kıyafetinizi bu suya bastırın. İyice bekletip durulayıp kurumaya bırakın. Leke bu şekilde kapanmış olacaktır.

aprons-3694125-960-720.jpg

Evet bu yöntemler sayesinde çamaşır suyu lekesinden kurtulmanız mümkün olacaktır. En inatçı çamaşır suyu lekesini bile kısa sürede çıkarmaktadır.

Çamaşır Suyu Lekesini kamufle etme yöntemleri..

*Çamaşır suyu lekesinin olduğu yere, renkli ip ve kumaşlarla yama yapmanız bu lekeyi yok edebilir.
*Lekeli bölgenin üzerine rozet, kumaş figür gibi kapatıcı ürünler yapıştırmakta basit ve etkili bir yöntem.
*Eğer leke koyu renkli kıyafetteyse, lekeli bölgeyi uygun renkli keçeli kalem ile boyamanızda işinize yarayacaktır.
*Kıyafeti kamufle edemediyseniz, lekesiz bölgeleri keserek başka ürünler yapmak için kıyafetleri çöpe atmak yerine değerlendirebilirsiniz.