Ayak baş parmağına karbonat döktü - Gördüğü şeyden sonra hemen herkese tavsiye etti

Ayak baş parmağına karbonat döktü - Gördüğü şeyden sonra hemen herkese tavsiye etti

Karbonat bir mucizedir. Türk mutfağında da çokça kullanılan karbonatla ilgili herkesi şaşırtacak bilgiler. Karbonatla ayak bakımın sırları..

Tarif Siteniz * Sadık Şimşek; Eskiden babamın yanında küçük bir paketle karbonat taşıdığını görürdüm. Küçükken sorardım bu nedir diye. Beyaz şifa derdi. Anlayamazdım. İçmek istemiştim ve tadı çok acı gelmişti.

Karbonatlı su içerdi babam.. Midesinde yanma olduğu zaman yapardı bunu. Gel zaman git zaman büyüdük elbette.

Karbonatın ne kadar mucizevi bir ürün olduğunu öğrenmiş oldum. Bu yüzden karbonatla ilgili her içerik dikkatimi çekmektedir.

glass-6966053-960-720.jpg

Halk TV tarafından da karbonatla ilgili bir içerik paylaşılmış; Bu içerikte yer alan bilgiler gerçekten çok şaşırtıcı ve bir o kadar da önemli.

İşte sizleri çok şaşırtacak karbonat mucizesiyle ilgili tüm detaylar...

Deride kuruluk, topuklarda çatlaklık, kaşıntı, tırnaklarda sararmalar, mantarlar ve daha birçok problem ayak sağlığını olumsuz etkilemektedir.

Görsel açıdan estetik kayıpların yanı sıra tüm bu problemler ayaklarda ağrılara da sebebiyet verebiliyor. Ayak bakımı söz konusu olduğunda ise akla ilk olarak ucuz ve etkili yöntemlerden bir tanesi olan karbonat gelmektedir. Karbonatla yapılan ayak bakımını ne yazık ki herkes bilmiyor.

Zaman zaman sizlerle halktv.com.tr olarak karbonatın mucizevi faydalarını paylaşıyoruz.

Şimdi sizlerle karbonatın ayak sağlığı üzerindeki etkilerini paylaşacağız. Ayakları rahatlatmak, ağrıları yatıştırmak ve bakımını sağlamak açısından oldukça yetenekli olan bu doğal ürün, gün içinde uzun süre ayakta kalanlar içinde adata kurtarıcı görevi görmektedir. Peki, karbonatla ayak bakımı nasıl yapılıyor?

İşte bir sosyal medya kullanıcısının tesadüfen bulmuş olduğu yöntemle ilgili bilgiler.

Pahalı ilaçlar ağrılardan ve hastalıklardan korunmanın tek çözümü değil.

Acı veren arı sokmaları ve sivrisinek ısırıkları pikniğinizi mahvedebilir.

Bir dahaki sefere pikniğe giderken bir sürü ilaç götürmek yerine yanınıza su ile karıştırılmış kabartma tozunu götürün.

Daha sonra bu karışıma peçete bandırarak arının soktuğu veya sivrisineğin ısırdığı yere uygulayın.

1 dakika sonra hemen iyileşeceksiniz.

Ayrıca kabartma tozu yerine karbonat da kullanabilirsiniz.

KARBONATLA AYAK BAKIMI NASIL YAPILIR?

Ayak bakımını yapabileceğiniz uygun bir leğen içerisine sıcak su ekleyin. 4 yemek kaşığı karbonatı ilave edin ve suda erimesini bekleyin. Daha sonra yarım saat ayaklarınızı bu suda bekleterek ölü derilerinizin yumuşamasını ve ayakların derinlemesine temizlenmesini sağlayın.

Görüldüğü gibi karbonatın ne çok faydası varmış. Eğer karbonatla ilgili bu mucizeleri ilk kez duyduysanız mutlaka sizlerde arkadaşlarınızla paylaşın. En azından onlar karbonat mucizesini çok geç öğrenmemiş olurlar.

Türk mutfağında da çokça kullanılan karbonat unutmayın tam bir mucizedir. Ve bu mucizeden herkes yararlanmalıdır.